
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 56 ns |
| Operating Supply Current | 4.3 mA |
| Propagation Delay | 75 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 25 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 2881
Distributors
pcbx
Unit Price$3.06564
Ext.Price$3.06564
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.06564 | $3.06564 |
| 10 | $2.33260 | $23.32600 |
| 25 | $2.14964 | $53.74100 |
| 50 | $2.04669 | $102.33450 |
| 100 | $1.94866 | $194.86600 |
| 300 | $1.87917 | $563.75100 |
| 500 | $1.81216 | $906.08000 |
| 1000 | $1.74755 | $1747.55000 |
